جلسات سیزدهم الی هفدهم کمیته فنی

کمیته فنی ارزیابی از واحد های متقاضی حوزه معاونت کالاهای مصرفی و شبکه های توزیعی و اقتصادی سازمان حمایت به اتمام رسید

 

جلسات سیزدهم، چهاردهم، پانزدهم، شانزدهم و هفدهم کمیته فنی بررسی پرونده متقاضیان به ترتیب زیر در سالن کوثر سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان برگزار گردید:

جلسات سیزدهم و چهاردهم در تاریخ سه شنبه 1397/11/23 مربوط به حوزه دفتر نظارت بر محصولات فلزی و دفتر نظارت بر محصولات غیر فلزی و دفتر نظارت بر خدمات

جلسات پانزدهم،شانزدهم و هفدهم در تاریخ چهارشنبه 1397/11/24 مربوط به دفتر نظارت بر محصولات بهداشتی،دارویی و تجهیزات پزشکی و دفتر نظارت بر محصولات کشاورزی و مواد غذایی

این جلسات با حضور اعضای کمیته فنی متشکل از گروه ارزیابی از سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، نماینده بانک مرکزی، نماینده وزارت اقتصاد و امور دارایی، نماینده انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان، نماینده وزارت صنعت،معدن و تجارت، نمایندگان سازمان غذا و دارو، نماینده وزارت جهاد کشاورزی، نماینده وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی،مدیران عامل و نمایندگان شرکت های متقاضی و اعضای دبیرخانه سیاست گذاری و اجرایی همایش در محل دبیرخانه اعطای گواهینامه و تندیس های ملی رعایت حقوق مصرف کنندگان، واقع درطبقه پنجم سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان(سالن کوثر) برگزار شد.

در جلسه سیزدهم، به پرونده 6  بنگاه اقتصادی متقاضی گواهینامه و تندیس های ملی رعایت حقوق مصرف کنندگان، در حوزه دفتر نظارت بر محصولات فلزی و دفتر نظارت بر محصولات غیرفلزی رسیدگی شد. شرکت های مورد بررسی در این جلسات در حوزه ی تولید انواع هواکش های خانگی و صنعتی، تراکتور، اجاق گاز، بخاری و شومینه گازی، سیم و کابل برق، موکت و فرش ماشینی فعالیت می نمودند.

در چهاردهمین جلسه نیز پرونده 6 بنگاه اقتصادی در حوزه اداره کل نظارت بر محصولات غیرفلزی و اداره کل نظارت بر خدمات ، مورد بررسی قرار گرفت. در این جلسه نیز تولید کنندگان اتیلن/پلی اتیلن و ارائه دهندگان خدمات مخابراتی، انتقال ماهواره ای داده، خدمات مسافرتی و گردشگری، رستوران و شبکه ارتباطات ثابت حضور و مورد ارزیابی قرار گرفتند.

پانزدهمین،شانزدهمین و هفدهمین جلسه از جلسات کمیته فنی ارزیابی واحد های متقاضی دریافت گواهینامه و تندیس های ملی رعایت حقوق مصرف کنندگان مربوط به دفتر نظارت بر محصولات بهداشتی،دارویی و تجهیزات پزشکی و دفتر نظارت بر محصولات کشاورزی و غذایی اختصاص یافت که در این جلسه شرکت هایی با فعالیت در زمینه تولید آمالگام دندانپزشکی، ساخت آمبولانس، انواع فرآورده های دارویی، گلوکز و فروکتوز، آرد گندم، انواع سس، روغن های خوراکی، بسته بندی محصولات چای و حبوبات، زعفران و انواع ماکارونی حضور داشتند.

در پیایان این جلسه که با حضور معاونت کالاهای مصرفی و شبکه های توزیعی و اقتصادی سازمان حمایت برگزار گردید، روند ارزیابی شرکت های متقاضی دریافت گواهینامه و تندیس در حوزه کالاهای کشاورزی و مواد غذایی، بهداشتی دارویی و تجهیزات پزشکی و حوزه شبکه های توزیعی و اقتصادی به پایان رسید که طی هفته آینده با برگزاری جلسه شورای عالی پرونده این حوزه کاری بسته خواهد شد.

در فرآیند ارزیابی، ابتدا تقاضاهای رسیده، توسط کارشناسان تخصصی، بررسی شده و در کمیته های تخصصی، با شاخص های در نظر گرفته شده در آیین نامه اعطای گواهینامه و تندیس های ملی رعایت حقوق مصرف کنندگان، تطبیق داده می شود.